پدر، پسر، روح‌القدس
مطالب مرتبط:
در رابطه با اين مطلب بخوانيد
زائری و مسیحیان شیعه‌ لبنان()
دسته بندي
اخبار کتاب -> (خبر)
ضميمه ها
[jpg] پدر، پسر، روح‌القدس

نگاهی به کتاب «پدر، پسر، روح القدس» نوشته محمدرضا زائری

مسير جاري:
اخبار کتاب -> (خبر)

کد:  7245
عنوان:  نگاهی به کتاب «پدر، پسر، روح القدس» نوشته محمدرضا زائری
زیر عنوان:  از سوی انتشارات خیمه منتشر شد
تاریخ ثبت:  مرداد 23, 1389
تاریخ ویراش:  مرداد 23, 1389
آدرس مستقيم مطلب: به مطلب لينک دهيد
نسخه قابل چاپ: چاپ


خلاصه:
کتاب «پدر، پسر، روح القدس» با عنوان فرعی «تجلی عشق علوی و شور حسینی در آثار شاعران و نویسندگان مسیحی» نوشته محمدرضا زائری از سوی انتشارات خیمه منتشر شد.کتاب "پدر، پسر، روح القدس" با عنوان فرعی" تجلی عشق علوی و شور حسینی در آثار شاعران و نویسندگان مسیحی" نوشته محمدرضا زائری با شمارگان 2000 نسخه در 211 صفحه از سوی انتشارات خیمه منتشر شد.

در مقدمه نویسنده این آمده است: در احادیث و روایات ذکر شده "کسی برای اهل بیت شعر نمی‌سراید جز آنکه به مدد الهی جبرئیل یاری شود." شاعران مسیحی نیز اگر برای پدر امت امیرمومنان و فرزندش سالار شهیدان شعری سروده و قلمی زده‌اند بی‌تردید مورد عنایت روح‌القدس قرار گرفته‌اند. این کتاب گزارشی است از آثار عنایت روح‌القدس برای ستایش پدر و پسر در بیان و زبان نویسندگان و شاعران مسیحی لبنان.

ازعناوین  نوشته‌های مندرج در این کتاب می‌توان به "حدیث دیگران"، "چه عشق و چه نفرت... معرفت می‌خواهد"، "مدرسه عاملیه بیروت و مجالس عاشورایی" و "ادای دین به نهج‌البلاغه"  اشاره کرد.

در انتهای کتاب "پدر، پسر، روح القدس" چند پیوست اضافه شده است که مهمترین آنها بخش عربی حاوی نمونه‌هایی از اشعار شاعران لبنانی است.

برخی از شاعرانی که آثاری از آنها در این کتاب به چاپ رسیده عبارتند از جرج شکّور، جرج زکی‌الحاج، سعید عقل، خلیل فرحات، ویکتور کک و رشید سلیم الخوری.امتياز اين مطلب(ثبت شده توسط ساير کاربران):10   -->  امتياز شما:  

نظر شما:
نام: 
پست الکترونيک: 

لطفا عدد درج شده در تصوير را در کادر مقابل آن وارد کنيد:
  بازخواني مجدد تصوير


برای رهگیری سفارشات خود، شناسه کامل آن را وارد نمایید.