خلاصه آثار شهید مطهری
مطالب مرتبط:
در رابطه با اين مطلب بخوانيد
تفکر فلسفی غرب از منظر استاد شهید مرتضی مطهری()
پاره ای از خورشید: گفته ها و ناگفته ها از زندگی استاد شهید مرتضی مطهری()
فلسفه مقدماتی: برگرفته از آثار استاد شهید مرتضی مطهری()
داستان راستان در 80 دقیقه: بازنویسی اثر ماندگار استاد شهید مرتضی مطهری()
یکصد و ده سوال از استاد مطهری()
آفتاب مطهر: زندگی، اندیشه و خدمات علمی و فرهنگی علامه شهید آیت الله مرتضی مطهری()
امر به معروف و نهی از منکر در آثار استاد مطهری()
استاد مطهری از نگاه خانواده()
قهرمانان انقلاب 1: داستانی که تمام نمی شود: روایتی داستانی از زندگی شهید مرتضی مطهری()
دسته بندي
اخبار کتاب -> (خبر)
ضميمه ها
[jpg] خلاصه آثار شهید مطهری

خلاصه آثار شهید مطهری

مسير جاري:
اخبار کتاب -> (خبر)

کد:  6945
عنوان:  خلاصه آثار شهید مطهری
زیر عنوان:  مدیر فروش انتشارات دانشگاه امام صادق(ع)
تاریخ ثبت:  تیر 22, 1389
تاریخ ویراش:  تیر 22, 1389
آدرس مستقيم مطلب: به مطلب لينک دهيد
نسخه قابل چاپ: چاپ


خلاصه:
مدیر فروش انتشارات دانشگاه امام صادق(ع) با اعلام این که این مرکز تاکنون هشت دفتر از «خلاصه آثار استاد شهید مرتضی مطهری» را بر اساس 48 عنوان از تالیفات این اندیشمند اسلامی منتشر کرده است، از تداوم این روند خبر داد و اظهار داشت: این کتاب‌ها در شمار دروس رشته «اصول و عقاید» دانشگاه امام صادق(ع) هستند.

ابوالفضل قاموس در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، با اشاره به این که پیش‌بینی می‌شود تدوین مجموعه این دفاتر تا 12 عنوان ادامه یابد، گفت: این کتاب‌ها در شمار منابع درسی این دانشگاه محسوب می‌شوند که با نظارت دکتر علی‌اصغر خندان و به کوشش مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق(ع) گردآوری شده‌اند.

وی افزود: از تدریس این مجموعه دفاتر تلخیص شده آثار استاد مطهری در این مرکز، بیش از هشت سال می‌گذرد. در این طرح آن دسته از آثار این متفکر و فیلسوف اسلامی که قابلیت خلاصه‌شدن را داشتند، جای دارند و از خلاصه‌کردن آثار فلسفی استاد و کتاب‌هایی نظیر «داستان راستان» که ساختار آنها قابل خلاصه‌شدن نیست، خودداری شده است.

قاموس درباره این موضوع که تصور عام از خلاصه‌کردن، تحریف یا ناقص‌شدن مطالب است، توضیح داد: گردآوری این دفاتر بر اساس اصلوب علمی انجام شده‌اند و در تدوین آنها سعی شده است با ادای حق مطالب، تمامی خوانندگان با مطالعه آنها از اصل آثار آیت‌الله استاد شهید مطهری با خبر شوند.

وی با اشاره به قوت این کار که جای تحریفی در آن باقی نمی‌گذارد، تصریح کرد: محور نگارش این مجموعه‌ها بر اساس مخاطبان عام است. همچنین از آنجا که یکی از مولفه‌های ترویج کتاب و کتابخوانی، حجم آثار به شمار می‌رود، این دفاتر می‌کوشند در حجمی متناسب ارایه دهنده آرا و اندیشه‌های استاد مطهری باشند.

مدیر مسوول فروش انتشارات دانشگاه امام صادق(ع) درباره نام‌های هریک از این دفاتر هشت‌گانه گفت: اغلب این اسامی در هیچ یک از آثار استاد مطهری مشاهده نمی‌شوند، بلکه موضوعاتی‌اند که استاد مطهری در میان آثار و تالیفاتش به آنها پرداخته است. از این میان می‌توان جلد چهارم این مجموعه که «مقام زن» نام دارد را مثال زد. در این دفتر مباحث مرتبط با مقام زن بر اساس کتاب‌های «نظام حقوق زن در اسلام»، «مساله حجاب» و «اخلاق جنسی در اسلام و جهان غرب» از آثار استاد گردآوری شده‌اند.


امتياز اين مطلب(ثبت شده توسط ساير کاربران):3.4   -->  امتياز شما:  

نظر شما:
نام: 
پست الکترونيک: 

لطفا عدد درج شده در تصوير را در کادر مقابل آن وارد کنيد:
  بازخواني مجدد تصوير


برای رهگیری سفارشات خود، شناسه کامل آن را وارد نمایید.