منوچهر محمدی
مطالب مرتبط:
در رابطه با اين مطلب بخوانيد
دفتر نشر معارف()
منوچهر محمدی()
توسعه و تضاد: کوششی در جهت تحلیل انقلاب اسلامی و مسائل اجتماعی ایران()
انقلاب اسلامی و استعمار فرانو در منطقه()
تحولات خاورمیانه پس از انقلاب اسلامی()
انقلابی متمایز: جستارهایی در انقلاب اسلامی ایران()
ارتجاع روشنفکری بعد از انقلاب اسلامی()
مباحثی پیرامون فرهنگ انقلاب اسلامی()
غرب و انقلاب اسلامی - جلد دوم()
غرب و انقلاب اسلامی - جلد اول()
()
دسته بندي
اخبار کتاب -> (خبر)
ضميمه ها
[jpg] منوچهر محمدی

تجدیدچاپ «انقلاب اسلامی در مقایسه با فرانسه و روسیه»

مسير جاري:
اخبار کتاب -> (خبر)

کد:  5083
عنوان:  تجدیدچاپ «انقلاب اسلامی در مقایسه با فرانسه و روسیه»
زیر عنوان:  از سوی دفتر نشر معارف منتشر می شود
تاریخ ثبت:  آذر 22, 1388
تاریخ ویراش:  آذر 22, 1388
آدرس مستقيم مطلب: به مطلب لينک دهيد
نسخه قابل چاپ: چاپ


خلاصه:
کتاب «انقلاب اسلامی در مقایسه با انقلاب های فرانسه و روسیه» نوشته دکتر منوچهر محمدی از سوی دفتر نشر معارف تجدید چاپ می شود.
مطالعات مقایسه ای از جمله رشته هایی است که در علوم سیاسی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و این مقایسه زوایای مختلف موضوع مورد مطالعه را مورد بررسی قرار می دهد. مطالعات تطبیقی و به کارگیری این روش در باب انقلاب اسلامی ایران، به ندرت مورد توجه محققین ما قرار گرفته است و این کتاب، در این راستا نگاشته و منتشر شده است.
مولف در این کتاب می کوشد تا انقلاب اسلامی ایران را با دو انقلاب بزرگ دیگر یعنی انقلاب فرانسه و روسیه به مقایسه گذارد.
فروپاشی شوروی همزمان با گسترش و رشد اسلام گرایی و بیداری اسلامی بود که به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جان تازه ای گرفت؛ به طوری که نه تنها این آیین الهی بازگشت به مذهب را بر خلاف پیش بینی تئورسین های غربی نوید می داد، بلکه به عنوان مهم ترین و شاید تنها ایدئولوژی انقلاب در جهان ظاهر شد. اینک دنیای اسلام با جمعیتی بیش از یک میلیارد نفر دستخوش تحولی عظیم گردیده است و ملت های مسلمان با توسل و بازگشت به اسلام جان و قدرت تازه ای یافته اند تا حدی که غالب متفکران و سیاستمداران معتقدند که قرن بیست و یکم، شاهد احیای عظمت و اقتدار جهان اسلام خواهد بود.
ایالات متحده که تصور می کرد پس از فروپاشی شوروی می تواند نظامی تک قطبی ایجاد کند با مخالفت و برخورد جمهوری اسلامی مواجه شد و همین امر سایر بازیگران صحنه روابط بین الملل را تشویق کرد تا در مقابل قدرت طلبی و زورگویی های آمریکا بایستند و از سویی دیگر جمهوری اسلامی ایران پس از سپری کردن سه دهه، به عنوان قطب نهضت های اسلامی و جبهه مقاومت جهانی جلوی استکبار جهانی از ثبات لازم برخوردار شده است و الهام بخش حرکت ها و گروه های آزادی بخش و ضد استکباری جهان شده است.
نگارنده با توجه به اهمیت این تحولات، در صدد بررسی مقایسه ای انقلاب اسلامی ایران با انقلاب های فرانسه و روسیه بر آمده است.
این کتاب در سه فصل به بررسی مقایسه ای اوضاع سیاسی- اجتماعی قبل از انقلاب و دوران بعد از پیروزی انقلاب در سه کشور ایران، روسیه و فرانسه پرداخته است و در پایان ، بخشی را به جمع بندی و نتیجه گیری از مباحث کتاب ارائه می کند و برخی از مهم ترین علل دوام و پیروزی انقلاب اسلامی ایران را ذکر می کند.
چاپ نخست این کتاب در 380 صفحه ، قطع وزیری، تیراژ 3000 نسخه و قیمت 22500 ریال در سال 1382 از سوی دفتر نشر معارف منتشر شده است.
منوچهر محمدی متولد سال 1318 در کرمان است. وی هم اکنون عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و مشاور وزیر امور خارجه است.
"تحلیلی بر انقلاب اسلامی"، "انقلاب اسلامی در مقایسه با انقلاب‌های فرانسه و روسیه"، "انقلاب اسلامی، زمینه‌ها و پیامدها"، "ضربه‌پذیری منافع امنیتی ایالات متحده آمریکا"، "انقلاب اسلامی و نظام جهانی"، "انقلاب اسلامی در میان انقلاب‌های بزرگ جهان"، "بیداری جهان اسلام"، "رابطه امام خمینی(ره) و مردم در انقلاب اسلامی"، "تحلیلی بر کودتای 28 مرداد 1332"، "مصدق در گذر تاریخ"، "نظم نوین جهانی از نگاه سیاستمداران خارجی" و "علل و عوامل بروز جنگ تحمیلی" از جمله کتاب‌های منوچهر محمدی هستند.

برای تهیه این کتاب و دیگر کتب این ناشر، می‌توانید از طریق سایت پاتوق کتاب (www.ketabroom.ir) یا فروشگاههای دفتر نشر معارف (تهران 88911212-021) و (قم 7735451-0251) و (دفتر مرکزی 7744616-0251) اقدام نمائید.


امتياز اين مطلب(ثبت شده توسط ساير کاربران):0   -->  امتياز شما:  

نظر شما:
نام: 
پست الکترونيک: 

لطفا عدد درج شده در تصوير را در کادر مقابل آن وارد کنيد:
  بازخواني مجدد تصوير


برای رهگیری سفارشات خود، شناسه کامل آن را وارد نمایید.